K±cik Kibica
Menu Główne
Składy
Archiwum Składów
Kadry na Mundiale
Kadry na EURO
Kadry na poz. Turnieje
Liga Mistrzów
Serwis
Statystyki
Pomoc


Pomoc - przydatne wskazówki dotycz±ce funkcjonowania naszych składów.

Legenda:

Kolejno: numer na koszulce zawodnika, imię, nazwisko, rok urodzenia, skrót narodowo¶ci, rok przyj¶cia do klubu i ostatni klub zawodnika.

Wskazówki:

1. Skrót narodowo¶ci - s± to skróty międzynarodowe, jakie obowiazuj± w FIFA. Nie jest tak jednak ze wszystkimi, bowiem nasz serwis prezentuje kilka skrótów wobec własnego pomysłu. Poniżej przedstawione s± kilka skrótów mniej znanych narodowo¶ci, których nie jest łatwo się domy¶leć i można je pomylić:

ANG - Angola
ARU - Aruba
ATG - Antigua i Barbuda
AUS - Australia
AUT - Austria
BER - Bermudy
BLZ - Belize
BRB - Barbados
BUT - Bhutan
CUR - Kurakao
CZA - Czad
DMN - Dominikana
ETH - Etiopia
FIL - Filipiny
FRO - Wyspy Owcze
GBI - Gwinea-Bissau
GDL - Gwadelupa
GEQ - Gwinea Równikowa
GUA - Gwatemala
GUF - Gujana Francuska
GUM - Guam
IDN - Indonezja
IRQ - Irak
KHM - Kambodża
KOM - Komory
KPN - Korea Północna
KSA - Arabia Saudyjska
LBN - Liban
LBY - Libia
LCA - Saint Lucia
LIB - Liberia
MAD - Madagaskar
MAS - Malezja
MLW - Malawi
MON - Czarnogóra
MRI - Mauritius
MRT - Mauretania
MSR - Montserrat
MTQ - Martynika
MYA - Mjanma
NCA - Nikaragua
NKL - Nowa Kaledonia
PAL - Palestyna
PNG - Papua-Nowa Gwinea
PUR - Portoryko
REU - Reunion
RSA - Republika ¦rodkowoafrykańska
SKN - Saint Kitts & Nevis
STP - Wyspy ¦więtego Tomasza i Ksi±żęca
THA - Tajlandia
TJK - Tadżykistan
TKM - Turkmenistan
TPE - Tajwan (Reprezentacja Chińskiego Tajpeju)
TRC - Turks & Caicos
VIE - Wietnam
ZEA - Zjednoczone Emiraty Arabskie

2. Rok przyj¶cia do klubu i ostatni klub zawodnika - najważniejsza uwaga dotyczy wła¶nie tych informacji. Na niektórych serwisach jest bowiem ukazany rok, kiedy zawodnik przyszedł do klubu i nie s± uwzględniane wypożyczenia. Warto tutaj przytoczyć przykład - chociażby Stuarta Taylora z Arsenalu Londyn 2001/02. Zawodnik jest teorytycznie wychowankiem swojego klubu od 1998 roku, bowiem nie był kupiony wcze¶niej z żadnego innego. W latach 2000-01 był jednak na wypożyczeniu w Peterborough United, st±d też informacja podaje, że zawodnik przyszedł w 2001 roku, a jego ostatnim klubem był wła¶nie Peterborough.
W informacji ostatniego klubu zawodnika często widnieje także napis "wychowanek" lub "drużyna młodzieżowa". Różnica między obydwoma informacjami polega na tym, że zawodnik będ±cy wychowankiem zaczynał karierę w tym samym klubie. Zawodnik pochodz±cy z drużyny młodzieżowej wcze¶niej grał w juniorach lub młodzikach klubu, lecz piłkarskie kroki stawiał gdzie indziej. Warto także podkre¶lić kwestię wypożyczenia zawodnika - je¶li zawodnik zostatnie np. wypożyczony na pół roku z Realu Madryt do Realu Sociedad, a po tym okresie zmieni klub na Atletico Madryt, to w kadrze Atletico Madryt będzie figurowała informacja, że przyszedł z Realu Madryt. Stamt±d bowiem został kupiony, więc wypożyczenie, na jakim był, nie gra roli. Inaczej jest, kiedy zostaje wypożyczony z Realu Madryt do Realu Sociedad i wraca do swojego klubu. Wtedy, w kadrze Realu Madryt, jako jego ostatni klub widnieje Real Sociedad.

Inne informacje

UWAGA! Od sezonu 2010/11 w Polsce "rezerwy" oznaczaj± inaczej zespół młodej ekstraklasy (ME).
W lidze polskiej od sezonu 2009/10 do statystyk zawodników wliczani s± także zawodnicy, którzy otrzymali żółte/czerwone kartki będ±c rezerwowymi lub już po końcowym gwizdku.

Je¶li potrzebujesz pomocy lub informacji, nie zwlekaj - skontaktuj się z nami. OdpowiedĽ na pytanie opiszemy wła¶nie w tym dziale!

Kontakt

© 2005-13 www.sklady.hostmix.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

engine powered by jPORTAL 2